🏆 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? S JÍDELNÍČKY NA HUBNUTÍ, bez hladu a stresu. 🏆
Nyní k sadě –⁠⁠ DOPRAVA ZDARMA + DÁREK!

🏆 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? S JÍDELNÍČKY NA HUBNUTÍ, bez hladu a stresu. 🏆
Do 31. 8. –⁠⁠ DOPRAVA ZDARMA + DÁREK k sadě.

🏆 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? 🏆
S
JÍDELNÍČKY NA HUBNUTÍ (bez hladu).
Nyní k sadě –⁠⁠ DOPRAVA ZDARMA + DÁREK!

🏆 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? 🏆
S
JÍDELNÍČKY NA HUBNUTÍ (bez hladu!).
Do 31. 8.  –⁠⁠ DOPRAVA ZDARMA + DÁREK

To, že si jídlo užiješ a zároveň je to zdravé, jde ruku v ruce. Není to buď a nebo, ale může to být spolu.

Příběh našeho těla je cesta. Naše váha se během života mění. Zažíváme situace a životní etapy, které se mnohdy i viditelně propíšou do toho, jak naše tělo vypadá a jak se v něm cítíme.

Někdy jednoduše nejsou ideální podmínky pro to, aby tělo dostávalo vše, co potřebuje a fungovalo na 100% podle našich představ. To ale neznamená, že se musíme hned vzdát všech prospěšných návyků a čekat na vhodnější dobu. V každé situaci je možné si udržet alespoň některý. A pokud je zdravé vaření každodenní běžnou součástí chodu rodiny a navíc vás baví, jako je tomu u Terezy Černohorské – průvodkyni k duši (souladventure.cz), je i v období, kdy je pozornost obrácena jinam, zachována nit dobrých stravovacích návyků.


Terezo, miluješ vaření, centrem vaší domácnosti je kuchyň a zároveň se ti povedlo najít způsob, jak zdravě nakrmit nejen sebe, ale i celou rodinu. Jak ses k vaření dostala?

Moje máma ráda vařila a nechala mě u vaření pomáhat. Což zformovalo můj návyk. Dělám to stejně pro své děti. Míchají, krájí, sypou, nalévají…je toho spoustu s čím mohou pomoct. Tvoří si tak svůj vztah k jídlu. Ví odkud se jídlo bere. Ne že se koupí a přinese uvařený, nebo záhadně vypadne z kuchyně. Víc mě baví s dětmi vařit a péct, než si hrát s legem. Samozřejmě to znamená víc nepořádku. Musím je pak svléknout, vyklepat mouku z trička a převléct.
Vaření je běžnou součástí dne. Nevařím ve spěchu, abych pak s dětmi mohla dělat něco pořádného. Dávám tomu stejnou platnost, jako ostatním společným aktivitám.

Jak se vlastně tvůj vztah k vaření proměňoval?

Vařili jsme si s bráchou doma a pak v 16ti letech na skautských táborech. Vařila jsem hodně, intuitivně a dobře. Jen jsem nevěděla, že se dá vařit zdravě nebo nezdravě, a že ze špaget večer budu tloustnout. Díky vaší podpoře z Wellnessie se mi tenkrát v programu podařilo zhubnout 20 kilo a udržet váhu dalších 6 let, než jsem se stala maminkou a začala kojit.
Další výzva přišla s potřebou vařit svému muži, který byl zvyklý na běžnou českou klasiku, maso a brambory. Hledala jsem cestu, jak si uchovat svoje a zároveň mu jít naproti. Jdu na to kreativním způsobem. Vařím zdravější verze jídel, která zná. Svíčkovou nezahušťuji moukou a smetanou, knedlík je celozrnný ze špaldové mouky. Kari je vegetariánské s kokosovým mlékem a cizrnou. K jídlům mu přidám chilli, parmezán, nebo majonézu, to to vždycky zlepší.

A proč to vlastně děláš?

Tak protože ho miluji a chci, aby mi dlouho vydržel, ale zároveň chci abychom se já a děti dobře a výživně najedli. Aby děti měly dostatek živin pro růst a také věřím, že návyky, které se teď naučí, v nich už zůstanou.


Z toho co říkáš, je jasné, že pro tebe příprav jídla není jen o nakrmení domácnosti… Co všechno pro tebe vlastně vaření znamená?

  • Dobrým a krásným jídlem tvořím teplý domov, dávám tím lásku do hmoty, podporuji vztahy v rodině – jíme spolu bez rušivých podnětů (obrazovky, hračky, apod.)
  • Je to umění, kterým projevuji svoji kreativitu.
  • Zavařuji do jídla lásku.
  • Je to meditace, u které se uklidním, srovnám si myšlenky a chodí mi inspirace.
  • Jídlem, které vařím, podporuji zdravá těla svých blízkých.


A jaké jsou tvoje top triky z kuchyně?

  • Nevařím podle receptů, ale podle počasí, toho, co najdu v lednici a na co mám chuť. Když nevím, očichám to: co spolu dobře voní, bude spolu i dobře chutnat.
  • Prckem umeoctu nic nezkazíš!
  • Když naservíruji muži quinou se zeleninou, dám mu k tomu parmesán, chilli, nebo majonézu:-)
  • Nikdy nezahušťuji moukou! Vždycky „samo sebou”. Jak? No přeci kousek rozmixuji.
  • Vždycky používám kvalitní koření a čerstvé bylinky.
  • Vařím z místních, čerstvých a bio surovin. Je to fakt rozdíl.
  • Zelenina musí být „na zub“, nebo rozmixovaná. Nikdy ne blátivá.

A zpráva na závěr?

Slast z jídla, tedy to, že si to užiješ a zároveň je to zdravé, jde ruku v ruce. Není to buď a nebo, ale může to být spolu.

Celý rozhovor s Terezou Černohorskou si můžete pustit ze záznamu:

⭐⭐⭐⭐⭐
„Zhubla jsem 7 kg a vařím jinak"

Kompletní návod,
jak zhubnout
a nepřibrat tuk.

Restart jídelníčku:
jednou provždy!

Je trpět hlady
při dietě váš oblíbený sport?

V tom případě NEKUPUJTE naši knihu!

Obsahuje totiž 101 chutných receptůnákupní seznamy zdravých potravin.