🌞👙 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? S naším PLÁNEM NA HUBNUTÍ to zvládnete! 👙🌞 
DOPRAVA ZDARMA + DÁREK k sadě prodlouženy do 31. 7.!

👙 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? 👙
S naším PLÁNEM NA HUBNUTÍ to zvládnete!

DOPRAVA ZDARMA + DÁREK k sadě do 31. 7.!

Chcete hubnout? Nebuďte oběti chuti.

Stres bývá častým důvodem, proč saháme po sladkém. Sladká chuť nás uklidňuje a dostává do pohody. Stáváme se obětí prastaré reakce na ohrožení a cukr pro tělo znamená energii, kalorie pro přežití. Jde tedy jen o chemickou reakci v těle, ze které jde vystoupit např. tím, že udělám něco příjemného.

Co tedy můžeme udělat? Jsem ve stresu a jdu po čokoládě

  1. V první řadě vyměňte Milku za nějakou kvalitnější variantu, kde nejsou ztužené tuky, za to obsahuje víc procent kakaa.
  2. Za druhé hledejte, co jiného zdravějšího a méně kalorického může uspokojit vaší chuť na sladké. Možná to bude jogurt s medem a pár ořechy. Nebo dvě sušené švestky, nebo datle. Pokud jste sušenkoví, tak si nakupte z biopekárny Zemanka šuplík sušenek, které jsou slazené medem, nebo sirupem a jsou z celozrnné mouky.
  3. A třetí krok, ten nejdůležitější: najděte si něco jiného, co vás uklidní a dostane do „bezpečí“. Mnohdy stačí jen pár minut, než vám naskočí zase racionální přemýšlení, které si tatranku prostě dát nechce.
    Co to může být? Telefon s kamarádkou, horká sprcha, na chvilku vypadnout ven (na zahradu, nebo na malou procházku), jít pověsit prádlo, nebo zalít kytky, pokud vás to baví. Pustit se do něčeho, co odkládáte, ale udělá vám radost, když to bude hotové. Jakmile činnost uděláte, nebudete mít na sladké ani pomyšlení, protože vám budu skvěle na těle i v hlavě.
  4. A čtvrtý – i když neuděláte nic z výše uvedeného, začněte si uvědomovat, že se to děje. Až budete příště stát u linky, nebo v autě a ládovat se na uklidnění nějakou sladkou příšerností, tak si u toho řekněte: „Aha, tak koukám, že mě dnes zase naštval kolega“. Když se to bude opakovat, uvidíte, že vás časem napadne třeba to, že než byste si kazili postavu i svojí disciplínu sušenkami, raději mu to půjdete říct a vyčistíte tak vzduch.

Co na uklidnění pomáhá vám? Vyčištění zubů, nebo spíše lakování nehtů?

Pěkné dny,
Monika

⭐⭐⭐⭐⭐
„Zhubla jsem 7 kg a vařím jinak"

Kompletní návod,
jak zhubnout
a nepřibrat tuk.

Restart jídelníčku:
jednou provždy!

Je trpět hlady
při dietě váš oblíbený sport?

V tom případě NEKUPUJTE naši knihu!

Obsahuje totiž 101 chutných receptůnákupní seznamy zdravých potravin.