🚨🎄🚨 NOVÁ KUCHAŘKA: stíháte předprodej? (vyhrajte 3× 1000 Kč voucher)

🚨🎄 NOVÁ KUCHAŘKA 🎄🚨
stíháte předprodej?
(vyhrajte 3× 1000 Kč voucher)

deník Adély 5. týden: Pryč s módou pytlů na brambory! Aneb Jak si v Čechách stojí průmysl módy pro plnoštíhlé?

No moc jste mi to s hlasováním o téma týdne neusnadnili, přátelé RESTARTU !

Rozhodla jsem se tedy všechna čtyři navržená témata postupně v týdenním blogu rozvinout. Dnes se podíváme na téma skrývající se pod písmenkem BÉ: CO VLASTNĚ SLUŠÍ PLNOŠTÍHLÝM ŽENÁM.

Hned na úvod bych chtěla poznamenat, že sleduju trh plus size módy u nás i ve světě už hodně dlouho. A musím říct, že móda pro nás, jak by řekla Helča Růžičková „NORMÁLNÍ LIDI“, je v České republice opravdu žalostná. Sice se v posledních letech začalo objevovat pár značek pro dámy a slečny, které nemájí zrovna míry baletky či vážky krasavy, ale většinou je to jen klasický sortiment označený jako NADMĚRNÉ ODĚVY. Promiňte mi, ale už ten název mě vyloženě „láká“ jít si tam něco koupit ! Oblečení v takových obchodech je zpravila pouze OBLEČENÍ VE VELKÝCH VELIKOSTECH (rozuměj 42-52), ALE STŘIHOVĚ A MATERIÁLOVĚ ZCELA NEVHODNÉ PRO LIDI S NADVÁHOU.

Kdysi, asi tak před sto lety, možná v módě mohlo platit pravidlo, že pokud nemáte zadek jako dva kmínky, měly bychom se jednoduše schovat v co největším hadru o velikosti jednoho až dvou stanů od cirkusu, ale PROBOHA! Všechna odvětví se vyvíjejí. Móda přece také! Takže dámy, pokud jste stejně jako já- „tak krásné, až to přetéká“, pamatujte na pár základních zásad:

  1. Vhodně zvolený materiál

Správný a kvalitní materiál je alfou a omegou oblékání nejen v plus size módě. Pokud zvolíte nevhodný nebo nekvalitní materiál, oblečení nebude držet požadovaný tvar. Doporučuji jednoznačně lehčí materiály, vzdušné. Tak, jak vidíte na mých fotografiích. Brokát je sice luxusní, ale věřte mi, že ho na sobě mít nechcete. Na jedné přehlídce jsem měla šaty od návrhářky, které byly celé z brokátu a jednak vážily asi sedm kilo a jednak mi opticky přidaly, hlavně v zadních partiích dalších deset, což rozhodně není naším cílem. Můj favorit a jednozračný evergreen mezi látkami je rozhodně BAVLNA. Její velká výhoda je i prodyšnost.

  1. Dopňky, líčení, šperky

Pokud si přejete schovat nějaké to kilečko, je fajn, jít na to od lesa! Zkuste jednoduše odvést pozornost. Já si často pomáhám líčením, naušnicemi, pěknými účesy, květinami ve vlasech a podobně. Nebojím se ani výrazných barev vlasů. Věřtě, že čím více zaujmete ostatní lidi osobitým stylem, nečím zajímavým nebo třeba jen perfektním úsměvem, tím méně jejich pozornosti zbyde pro Vaše „problematické partie“

  1. Co dělat s krátkým krkem?

Kdo by nechtěl dlouhou, štíhlou labutí šíji? No jo, jenže pokud Vás stejně jako mně nebylo dáno, musíte si opět vypomoct malým optickým klamem. Abyste prodloužily svůj krk, který propůjčuje majestátnost a eleganci každé dámě, vyčešte si vlasy do vysokého culíku nebo drdolu. Já se hodně inspiruji v účesech z let minulých. Pokud k takovému účesu navíc zvolíte lehký dekolt, získáte rozhodně pár cenných „krčních“ centimetrů.

  1. Dají se zamaskovat silnější paže?

Takle Vám to řeknu, milé dámy! Všechno se dá. Také nemám paže zrovna jakou věchýtek, takže mám doma pěknou sbírku BOLEREK. Bolerko je část oděvu, která vypadá jako samostatné rukávky. Mám jich doma asi dvacet. Různých barev, délek i materiálů na všechna roční období. Dají se obléknout k šatům, tílkům i tričkám s krátkým rukávem.

  1. Moje nejsilnější zbraň v maskování kilogramů

Naprostá hvězda mezi střihy! Sluší každé postavě ! Hubené, vychrtlé, plnoštíhlé i silné. Dokáže zamaskovat větší bříško, vytvoří iluzi postavy typu „přesýpací hodiny“, schová silnější stehna i velký zadeček. Prosím potlesk pro ÁČKOVÝ STŘIH ŠATŮ !!! Pro ty z vás, které šaty tohoto typu neznají: Jedná se o šaty, které jsou nahoře, v oblasti prsou upnuté na tělo a pod nimi (nebo v pase) střižené a pokračují rozšiřující se sukní, který svým tvarem připomíná písmenko „A“. Hlavním cílem při oblékání by vždy měla být snaha o souměrnost. Z mnoha průzkumů vyplynulo, že nejžádanějším typem postavy jsou právě ony pověstné „PŘESÝPACÍ HODINY“. A co je jejich hlavním atributem ? Výrazný, ženský pas. A právě áčkový střih Vám ho pomůže zajistit. Podívejte se na mojí fotografii v dlouhých, růžových šatech. Vypadají jako pytel a já připomínám obrovskou, cukrovou vatu. Ale přidáním tenkého pásku se rázem změní na šaty lichotivého střihu, které podtrhnou Vaše ženské křivky !

  1. Takzvanné zlaté pravidlo: KDYŽ TO MÁŠ- TAK TO UKAŽ !!!

Moje milé dámy, každá z nás, bez ohledu na váhu, typ postavy, věk nebo cokoliv dalšího má přednosti, které stojí za to ukázat světu ! Stoupněte si před zrcadlo a najděte je. A potom je ukažte! Máte dlouhé nohy? Šup do volnějších, krátkých šatů, ve kterých vyniknou. Ráda plavete a můžete se pyšnit pevnými zády? Odhalte je! Nadělila Vám tak, jako mně, příroda na hrudníku ? Nebojte se dekoltů. Pokud postavíte do popředí některou ze svých předností, automaticky tak potlačíte svoje „nedokonalosti.“

Pamatujte také, že neexistuje ošklivá žena. Možná je trochu špatně upravená. A móda či úprava zevnějšku není záležitostí financí. Já nakupuju výhradně v seconhandech a vždy jsem na seznamu nejlépe oblékaných! (Teda… aspoň si to myslím 😀 ) Jak říká Coco Chanell: „Móda se dá koupit. Ale styl, TEN MUSÍTE MÍT!“

Slyšela jsem snad Amen?

S pozdravem
Vaše Adéla

⭐⭐⭐⭐⭐
„Zhubla jsem 7 kg a vařím jinak"

NOVINKA
Restart jídelníčku:
jednou provždy!

blank

Knížka odhaluje tajemství, jak zhubnout a nepřibrat.

Jednou provždy vyřešíte, co při hubnutí jíst.