🌞👙 Postava DO PLAVEK? Ještě to stihnete! Detailní PLÁN NA HUBNUTÍ už čeká. 👙🌞 
DOPRAVA ZDARMA prodloužena do 31. 5. !

👙 Postava DO PLAVEK? Ještě to stihnete! 👙
Detailní PLÁN NA HUBNUTÍ už
čeká.
DOPRAVA ZDARMA prodloužena do 31. 5.!

Ženská energie miluje hojnost

„Jídlo je slast pro naše smysly, výživa pro naše buňky, prostředek jak se uzemnit a dostat do kontaktu s naším tělem. Ale je to jen jídlo. Pokud máme neustále nutkání něco uždibovat, něčím se dojídat je dobré se podívat na to, čím dalším můžeme „vyživit“ naše srdce a duši k plnosti, tak aby přemíra jídla neměla negativní dopad na naše zdraví a figuru“ říká Barbora Zemanová, průvodkyně žen skrze přechodové rituály, se kterou jsme si povídali v dalším živém vysílání RESTART HUBNUTÍ. Celý rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu zde.

Báro, co tebe osobně všechno vyživuje?

Jako maminku dvou malých dětí (a jednou za 14 dní dalších dvou od manžela z předchozího vztahu) mám zrovna největší potřebu být chvíli sama, zajít si do lesa, nebo alespoň na zahradu. Dnes jsou na ženy, a především maminky, kladeny vysoké nároky, kdy ve snaze o jejich naplnění jednoho dne většina žen zjistí, že jsou nespokojené, nevyživené a frustrované. Tyto injekce samoty, kdy se zavírám se do svého světa, mi pomáhají se zorientovat kde jsem, jak se cítím, co potřebuji a kde jsem si nechala překročit svoje hranice, které je potřeba zase poupravit.
Velikou podporou jsou mi ženské kruhy. Ženy to nutně potřebují, zvlášť pokud jsou unavené. Vzájemně si totiž vyplavujeme oxytocin, hormon štěstí. Ladíme se fyzicky, hormonálně na výživu a naše „anténky“ pak zachytí to, co je zrovna pro nás dobré.
Zároveň je mi výživou moje práce, provázím přechodovými rituály (předsvatebními, předporodními,..), kdy vidím, jak jsem součástí důležitých změn. Jsem tím spojena se svým posláním. Pokud dělám, co mě naplňuje, nemám pak ani takovou potřebu jíst, jsem naplněna zevnitř.
V neposlední řadě jsou také zdrojem moje děti a pobývání s nimi. Tomu se stále ještě učím. Nejlepší jsou dny, kdy jsme bez plánu a řádu. Naladím se na děti, které jsou ve „flow“, a tak si společný den báječně užijeme.

Jak konkrétně se propisuje to, co ženy učíš, do způsobu jakým se doma stravujete?

Zásadní tu vidím hodnotu „mám ráda sama sebe“. Dělám si dobře i skrz jídlo, ale nebudu jíst to, co evidentně k jídlu není a co mi škodí. Máme všeobecně velkou hojnost, kterou si často ani neuvědomujeme, ale je dobré se nenechat zahltit a vybírat si to, co je pro nás vhodné.
V období, kdy menstruuji, vyhlašuji tzv. červený stan. Můj muž to pozná podle toho, že se v lednici začne hojně objevovat červená řepa, kosti a hovězí. Přestože máme děti a fungovat musíme, dopřeji si zpomalit, nemít žádné plány, jít si lehnout dřív. Žádné zvíře neběhá krvácející po lese. A to je to, co potřebuje i ženské tělo. Ta pasivní část zpomalí a ta aktivní část se začne o sebe starat lépe, co se týče jídelníčku.
Základem je pro mě vývar z masa a kostí, klidně každý den. Vařím ho ve velkém, část zamražuji, abych po něm v případě, kdy nestíhám, mohla pohodlně šáhnout. Pijeme ho jen tak z hrnečku, nebo jím polévám těstoviny, přidávám do rizota, do polévek. Při menstruaci piji vývar i ráno, dodá mi to energii do bříška, do kostí. Je to takový můj rituál, jak se vyživit.

Jak jde tedy dohromady být aktivní maminkou a zároveň u toho jíst zdravě?

Jde to, ale všeho s mírou. Kladu důraz na kvalitní suroviny, kupujeme biopotraviny, nebo ty od farmáře. Zároveň nám zajistím zdravý základ, již zmiňované vývary, teplé snídaně pro posílení bříška (kašičky, vajíčka) apod., a když si tu a tam dáme něco nezdravého, vím, čím to zase vyrovnat. Například přimíchám mladý ječmen do rostlinného mléka, nebo cumláme chlorellu jako bonbonky.

Máš nějakou zprávu na závěr?

Zdravé jídlo má smysl. Je to sice nenápadný nástroj k „rozstřelení“ vašeho dosavadního systému fungování. Se změnou stravovacího návyku dost pravděpodobně budete muset změnit i něco dalšího, ale doteče to do celkové spokojenosti.

Více o projektech Barbory Zemanové najdete zde:⁠

⭐⭐⭐⭐⭐
„Zhubla jsem 7 kg a vařím jinak"

Kompletní návod,
jak zhubnout
a nepřibrat tuk.

Restart jídelníčku:
jednou provždy!

Je trpět hlady
při dietě váš oblíbený sport?

V tom případě NEKUPUJTE naši knihu!

Obsahuje totiž 101 chutných receptůnákupní seznamy zdravých potravin.