🌞👙 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? S naším PLÁNEM NA HUBNUTÍ to zvládnete! 👙🌞 
DOPRAVA ZDARMA + DÁREK k sadě prodlouženy do 31. 7.!

👙 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? 👙
S naším PLÁNEM NA HUBNUTÍ to zvládnete!

DOPRAVA ZDARMA + DÁREK k sadě do 31. 7.!

Desatero pro zdravé hubnutí!

Vaše dotazy jsou vždy velmi podnětné. Co tazatel, to specifický problém. Proto neexistují univerzální odpovědi pro všechny. Kormidlo na své cestě skrz zdravé návyky držíte vy sami. Nabídky řešení pro vás ale máme. Jen je potřeba zjistit, která jsou platná zrovna pro vás.

Zdravé hubnutí v 10 krocích:

1. Skvělé, že cvičíte!

Ale pokud nejde vaše váha dolů, znamená to, že jste nepohnuli s jídlem. Samotné cvičení změnu neudělá. Hubnout jde bez cvičení, ale obráceně jen velmi těžko. Upravte jídelníček. Když sportujete, zaměřte se na přísun bílkovin. Po večerním tréninku je potřeba se najíst, dodat tělu sacharidy pro doplnění zásoby glykogenu a bílkovinu pro obnovu svalů.

2. Odkud začít s hubnutím?

Každá malá změna se počítá. Např. ukliďte si v pitném režimu. Snižte cukr a přidejte objem čisté vody. Nebo zkontrolujte kolik zeleniny máte na talíři. Je tam opravdu půl talíře?

3. Lepku není potřeba se 100% vyhýbat.

Jen ho máme běžně v našem jídelníčku zbytečně moc. Vyzkoušejte si 3 týdny úplně bez lepku. Jak se cítíte? Zlepšilo se vám trávení? Poté volte přirozeně bezlepkové potraviny (quinoa, jáhly, pohanka, batáty,..) a občas si dejte i to, co máte rádi, bez ohledu na to, že to obsahuje lepek (kváskový chleba, těstoviny, kousek domácí buchty apod.).

4. Pokud jíte později večer, tak v noci se ukládá více tuku,

než přes den. Tělo je nastaveno k tomu řešit již jiné procesy, než energeticky náročné trávení. Je především nachystané k regeneraci orgánů. Pokud ale máte plné břicho, je nucené se tím zabývat, takže ozdravné a léčivé procesy pořádně neproběhnou. Navíc máte horší kvalitu spánku a celé se to odrazí ve zpomaleném metabolismu.

5. Pokud nestíháte jídlo

přes den, řešením je rozmixovat si ovoce, salát, přidat protein (tvaroh, jogurt, proteinový prášek,..) a nějaká semínka či oříšky. Svačinu nebo i jedno hlavní jídlo dne můžete mít v tekuté podobě jako je právě green smoothie (výživný koktejl).

6. Intuitivní jedení?

Využijte svých znalostí a propojte to s tím, že se při jídle budete brzdit a budete sledovat, jak se po které potravině či jídle cítíte. Pokud probudíte citlivost a naučíte se signály těla vnímat, budete vědět co a kolik čeho jíst a také čeho se v určitém období vyvarovat. Budete např. cítit, že vás okurka nebo meloun v zimě ochlazují, a tudíž vám nedělají dobře.

7. Pokud je rodina alespoň trochu otevřená vaší změně stravování, tak jí do toho zapojte.

Ať jsou přítomní tomu, co si servírujete na talíř, ať se ptají a ochutnávají. Pokud totiž nebudete mít podporu svých blízkých a aspoň částečně se nepřipojí, nebude se vám dařit nový jídelníček na hubnutí dlouhodobě dodržovat.

8. Únavu u odpolední kávy není vhodné řešit něčím „sladkým“.

Vypadá to, že nám cukr energii dodá, ale to pouze chvilkově. Pak tělo stojí mnohem více energie srovnat zpět hladinu glukózy v krvi a nespálený cukr zpracovat (uložit do tukových zásob). Potřebuje k tomu minerální látky, které si často čerpá z vlastních zásob. Jestli je pro vás sladké problém, mrkněte na naši e-knihu Sladký RestartJak se zbavit závislosti na cukru.

9. Zázračné krátkodobé diety,

při kterých se zásadně omezíte a za krátký čas zhubnete mnoho kilo nemají dlouhé trvání. Při návratu k běžnému jídelníčku většinou naberete vše zpět a často ještě i něco navíc. Dlouhodobá změna životního stylu je udržitelnější a máte šanci si najít svůj způsob, jak se o své zdraví postarat. Natrvalo.

10. Jak si „naordinovat“ správné porce jídla?

Když si dáte jídla málo, máte brzo hlad, když si naložíte příliš, cítíte se unavení. Je potřeba se zamyslet, co máte na talíři. Potřebujete si dodat všechny potřebné živiny. A to nejen bílkoviny, sacharidy a tuky, ale také mikroživiny (vitamíny, minerály, stopové prvky) a hlavně vlákninu. Především v podobě zeleniny. Vláknina krom jiného pozdrží jídlo v žaludku a zajistí tak pocit sytosti na delší dobu. U jídla nespěchejte, jinak si nevšimnete okamžiku, kdy už jste sytí a zbytečně se přeplníte.

Záznam z živého Restart vysÍlání naleznete na YouTube zde.

⭐⭐⭐⭐⭐
„Zhubla jsem 7 kg a vařím jinak"

Kompletní návod,
jak zhubnout
a nepřibrat tuk.

Restart jídelníčku:
jednou provždy!

Je trpět hlady
při dietě váš oblíbený sport?

V tom případě NEKUPUJTE naši knihu!

Obsahuje totiž 101 chutných receptůnákupní seznamy zdravých potravin.