🌞👙 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? S naším PLÁNEM NA HUBNUTÍ to zvládnete! 👙🌞 
DOPRAVA ZDARMA + DÁREK k sadě prodlouženy do 31. 7.!

👙 PLAVKOVÁ POSTAVA celoročně? 👙
S naším PLÁNEM NA HUBNUTÍ to zvládnete!

DOPRAVA ZDARMA + DÁREK k sadě do 31. 7.!

Vaše změna jídelníčku, aneb jak se z toho nezbláznit

Jak to dělat, když se rozhodnete změnit si svůj jídelníček pro podporu svého zdraví a hezkých křivek, a tak nějak přirozeně do toho chcete zapojit i svého partnera a děti, abyste nemusela vařit 3 jídla vedle sebe?
Asi málo který muž nebo dítě je závislé na zelenině a nakloněné výrazné změně jídelníčku zvlášť, když do té doby jeho strava obsahovala velký podíl sacharidů a nezdravých chuťově atraktivních jídel, jako je smažený řízek či hranolky.
Jak tedy vařit pro celou rodinu, abychom mohli dodržovat zásady zdravého hubnutí a najedli se všichni?

V první řadě je potřeba si to doma říci a o úpravě jídelníčku si udělat společnou dohodu.

Partner by měl vědět, proč jste se vy ke změně rozhodla, jak moc je to pro vás důležité a zároveň, jak je pro vás důležitá jeho podpora.
Na druhou stranu je potřeba rodinu ujistit, že se nebude muset vzdávat i jejich oblíbené klasiky. Vy se jen potřebujete naučit, jak tyto jídla připravovat trochu jinak a jak je správně do jídelníčku zařazovat. To vše např. v našem on-line programu RESTART HUBNUTÍ vysvětlujeme do detailu.

Podívejme se na některé příklady.

Tak třeba Svíčkovou lze udělat zcela bez mouky. Musíte přidat jen více zeleniny. Po rozmixování se tím omáčka přirozeně zahustí. Rodině k tomu ohřejete knedlíky a vy si ji dejte s celozrnnými nebo luštěninovými těstovinami.
Ostatní jídla vybírejte a připravujte tak, aby to pro vás bylo co nejjednodušší. Je to takový ten zlatý střed – kompromis.
Servírujte klasické upečené kuře s rýži a sobě si dejte na celou půlku talíře zeleninu. Čerstvou ve formě salátu, nebo tepelně upravenou, třeba uvařenou v páře, nebo v létě grilovanou.

Děti mají svá oblíbená jídla ve školce a ve škole.

Nebojte se zeptat paní kuchařky, jak připravuje třeba špenát nebo fazolky, když o nich dítě mluví, nebo se od paní učitelky dozvíte, že je vaše dítě sní vždy všechny. Mnohdy jde jen o správnou konzistenci. Např. špenát – mixovaný ve školce sní a váš luxusní listový nechce. Tomu se dá snadno pomoct.
Na různou formu vsázejte obzvlášť u zeleniny. Sami jistě víte, že mrkev chutná jinak nakrájená na kolečka, na tyčinky a ještě úplně jinak v plátcích nakrouhaných škrabkou na brambory.

U dětí nezapomínejte, že ony hubnout nechtějí a ani obvykle nepotřebují a nemusí (alespoň ty malé).

Jejich jídelníček tedy nemusí splňovat zásady jako ten váš – tzn. že večer jim sacharidy nevadí a nemusí být jen na mase se zeleninou.
Pozorujte a tipujte, která jídla mají rádi. Když si večer chcete dát salát a nechce se vám vařit druhé jídlo dětem, zkuste ho naplánovat a vyšetřit už během dne. Třeba banánové lívance od snídaně k večeři slupnou s tvarohem „na sladko“ jak malinu. Případně můžete zkombinovat s trochou vývaru.

Nebojte se uchovávat jídlo v krabičkách. Třeba i mrazit.

Zachrání vás to ve chvílích, kdy pro sebe uděláte rychlý „šup šup“ salát a dítě byste za normálních okolností odbyly párkem.
Mějte vždy v mrazáku třeba i tři různá zamrazená jídla. Obvykle nějakou omáčku, např. kuře na paprice, které jste zahustili místo moukou vločkami, nebo rajčatovou omáčku na těstoviny. Zmrazit můžete i upečené kuličky z mletého masa s nastrouhanou zeleninou (mrkev, kedlubna,..) a bylinkami.

Rozhodně se ale nebojte experimentovat a předem odsoudit třeba tofu na dětském talíři k neúspěchu.

Dětské jazýčky jsou nevyzpytatelné a v 7 nebo 8 letech už jsou pro ně nové chutě zase o něco zajímavější.
Takové na malé kostičky nakrájené a orestované tofu právě v těstovinách, rizotu nebo s rýžovými nudlemi může jistě velmi zaujmout. Orestované uzené tofu voní jako párek a děti si často mohou myslet, že to párek je. Takhle můžete připravit třeba zapečené těstoviny – tzv. šunkafleky. Místo uzeného masa dáte právě ono opečené uzené tofu.
Pravdou je, že děti by příliš sóju jíst neměly, tak to s ní nepřehánějte, ale raději dejte občas tofu, než uzeninu nevalné kvality.

Vycházejte také z toho, že děti milují rutinu a mají svá oblíbená jídla. Nevadí jim jíst jedno jídlo 3x. Tak toho využijte.

Máme již spolehlivě ověřeno, že v našem online programu Restart hubnutí jsou takové pokrmy, které chutnají celé rodině. Tak neváhejte a vyzkoušejte si týden programu zdarma. Získáte 7 luxusních receptů, domácí cvičení, 6 videí  s tipy pro zdravé hubnutí a Tahák na svačiny.
Radostné dny u stolu se svoji rodinou přeje za RESTART tým,
Týnka

P.S. Chcete se naučit vařit jednoduchá zdravá jídla? Mít jídelníček, co nastartuje vaše hubnutí? Nemít žádný stres z vymýšlení jídla na druhý den?

⭐⭐⭐⭐⭐
„Zhubla jsem 7 kg a vařím jinak"

Kompletní návod,
jak zhubnout
a nepřibrat tuk.

Restart jídelníčku:
jednou provždy!

Je trpět hlady
při dietě váš oblíbený sport?

V tom případě NEKUPUJTE naši knihu!

Obsahuje totiž 101 chutných receptůnákupní seznamy zdravých potravin.